Украина - родной дом
Хата моя, бiла хата, рiдна моя сторона. Пахне любисток i м'ята, мальви цвiтуть край вiкна. Д. Луценко
Логiн
Пароль
 
  Скарбниця
  Корчма
  Майстерня
  Кухня
  Дитяча
  Хлiв
  Сарай
  Популярнi
  Останнi
Нема тії сили, щоб весну спини ..
Нема тії сили, щоб весну спинила  Й квітам звеліла не рости!  Хоч матінка мила з журби посивіла,  Так нам присудила цвісти. Вперед, соколи, до сонця й волі!  Як маки в полі, ми під бурею цвіт ...

Наша славна Україна
Наша славна Україна,  Прабатьківська земле наша,  Ми за тебе без упину  Мем боротись, кілько сили. Дорога нам твоя слава,  В серцю нашім ти єдина,  Мила там, де степ широкий,  Мила там, д ...

Карпатськії гори, зійдіть на д ..
Карпатськії гори, зійдіть на долину,  Стрільці січовії, прийдіть на годину.(2) Стрільці січовії прийшли на годину,  Та було вже пізно, взяли Україну.(2) Тернопіль узяли, а Львів обложили,  А п ...


Pioneer DEH-1800R
Pioneer DEH-1800R
$91.00..$102.00
Монтажный размер: 1DIN; Тип магнитолы: Дисковая; Есть диск (скрытое); CD-Audio; CD-R; CD-RW; Съемная; Количество каналов: 4; Мощность на канал: 45; Разрядность
JVC KW-AVX706
JVC KW-AVX706
$690.00..$901.00
Монтажный размер: 2DIN; Тип магнитолы: Кассетная/дисковая; MP3; CD-Audio; DVD; CD-R; CD-RW; DVD; Откидная; Количество каналов: 4; Мощность на канал: 50; Разрядн
Challenger CH 2020
Challenger CH 2020
$77.00..$105.00
Монтажный размер: 1DIN; Тип магнитолы: Дисковая; MP3; CD-Audio; CD-R; CD-RW; Съемная; Количество каналов: 4; Мощность на канал: 40; Диапазон частот: 20-20000 Гц


  Обрізка винограду
4 октября 2007 | Автор: Mokosh | Переглядiв: 15964 |
 (голосов: 51)

обрізання виноградуПитання обрізання хвилюють будь-якого садівника, що має хоча б один кущ винограду. Обрізання регулює зростання і плодоношення, сильно впливає на якість урожаю. безграмотне і невчасне обрізання може понизити зимостійкість кущів, привести до здрібніння ягід і в'янення грон, а то і зовсім залишити садівника без урожаю.

1. Виноградний кущ дає велика кількість паростків і суцвіть, проте для отримання високоякісних плодів необхідно видаляти значну частину цих втеч і суцвіть. При видаленні зайвих паростків кущу наносяться рани, які дуже важко і поволі заживають.

2. Для зменшення негативних наслідків обрізання рани повинні наноситися з одного боку рукава. При цьому не має ніякого значення, з якою саме сторони (верхньої, нижньої, правої або лівої) ці рани наносяться.

3. При обрізанні можуть виникати "зарезы"т.е. коли рани розташовуються те з одного боку, то з іншою. Наявність трьох "складок" приводить до значного зниження врожайності виноградного рукава, і тому такі рукави видаляють.

4. Багаторічна практика обрізання виноградних кущів показала, що сучки заміщення малоефективні, і що можна обходитися і без них. На рукаві при ранньому обрізанні видаляють всі слаборозвинені і зайві лози, окрім однієї. Вона і плодоноситиме наступного року. Весною лозу підв'язують до дроту шпалери так, щоб виник перегин (злам, напруга). Саме в цьому місці перегину обов'язково виростуть 1-2 сильні паростки, один з яких ви залишите на плодоношення наступного року (втеча заміщення). Вся річ у тому, щоб цей паросток заміщення була з потрібної сторони (див. пункт 3). Одночасно ви видаляєте всі ближні паростки з протилежної сторони лози, створюючи умови хорошої освітленості. На паростки заміщення обов'язково залишають всі пасинки, які регулярно прищипують.

виноград5. Обрізання проводиться в два етапи: попереднє обрізання восени і остаточна рано весною. При осінньому обрізанні на кущі залишають значно більше ліз, чим необхідно для отримання нормального урожаю, і обрізають їх довше, ніж це потрібно. Роблять це не тільки для отримання гарантованого урожаю (частина бруньок може загинути за зиму), але перш за все для забезпечення куща найбільшою кількістю поживних речовин, що знаходяться в лозі. Адже з п'яти-шести місяців, коли кущ укритий на зиму, тільки два місяці він знаходиться в стані природного спокою. Після відкриття кущів починають друге обрізання, остаточне і найважливіше, оскільки визначається навантаження куща. Бажано провести її до початку сокоруху.

6. В умовах укривної культури винограду широко використовуються віялова і кордонна формування. Кожна з них має багато різновидів. Найкращим різновидом я рахую похилий кордон з одним або двома плечима (стовбурами), оскільки він дозволяє накопичити велику масу багаторічної деревини і тому вирощувати дуже крупні кетяги і ягоди високої якості. Це формування ідеально підходить для сильнорослих сортів з потенційно крупними кетягами (Кодрянка, Настя, Томайській, Болгарія, Тур чорний, Таїровській вогник, Пам'яті Негруля, Страшенській, Біла кодрянка і ін.).

7. Похилий одноплічний кордон є багаторічним стовбуром (плече) винограду, розташованим паралель землі, від якого через 50-100 см відходять рукави. Рукави поперемінно відходжують те з нижньою, то з верхньої сторони плеча. Плечі кордону - якщо це двуплічний кардон - можуть розташовуватися як в одному напрямі, так і в протилежних. І останнє - навчитися правильному обрізанню можна тільки в ході практичного догляду за виноградом. Книги, статті можуть тільки підказати, а все інше - з практики. А ось тут і починаються головні секрети. Найголовніший секрет пов'язаний з самою людиною; з тим, на яких початках він будуватиме свої відносини з виноградною рослиною: тільки брати, одержувати від куща або, можливо, спочатку віддавати, а потім вже одержувати назад те, що віддав, у вигляді прекрасних сонячних ягід.


А. ВОЙТОВ


          Коментарi: 0

мобильное видео, mobivid.net
  Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.


-->
  Оголошення


Новости образования и науки

Blindsoft - программное обеспечение для учета жалюзи. Программа создана на базе 1С Предприятие 7.7 и служит для полного цикла учета жалюзи в отделе продаж. Преимущества: многопользовательская; учитываются жалюзи как горизонтальные, так и вертикальные; удобная в работе; гибкая в настройке.

  Кабінет
  Світлиця новин
  Радіо-онлайн
  Потрібне
www.

Регистрация доменов
  Календар
«    Октябрь 2007    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Голосування

Так
Нi
Не знаю